Hledáte nejlevnější leteckou jízdenku?

Albánie Himara

Dovolená Albánie Himara


Albánie je jednou z méně známých turistických destinací v Evropě, ale nabízí nádherné pláže, krásnou přírodu a bohatou historii. Jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu, je město Himara.

Himara se nachází na jihu Albánie a je obklopena nádhernými horskými kopci a křišťálově čistým mořem Jónského moře. Město je známé svými malebnými plážemi, malebnými vesnicemi a historickými památkami. Himara také nabízí několik možností ubytování, od malých rodinných penzionů po luxusní hotely.

Pokud hledáte dovolenou plnou slunce a moře, Himara je ideálním místem. Má několik krásných pláží, které jsou obklopeny impozantními skalami a mají jemný zlatý písek. Pláže v Himare jsou čisté a relativně klidné, což z nich činí dokonalé místo pro relaxaci a odpočinek.

Pokud preferujete aktivnější dovolenou, ve městě a jeho okolí je mnoho možností k výletům a dobrodružství. Můžete si půjčit kajak a prozkoumat okolní zátoky a jeskyně, nebo se vydat na horské túry a obdivovat úchvatný výhled na město a moře. Himara také nabízí skvělé podmínky pro potápění, takže pokud se zajímáte o podvodní svět, nebudete zklamáni.

Himara má také velmi bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit starobylou pevnost, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. V historickém centru města najdete také několik starobylých kostelů a klášterů, které stojí za návštěvu.

Místní kuchyně v Himare je také nepřehlédnutelnou součástí pobytu v tomto městě. Albánská kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej a různé druhy sýrů. Existuje mnoho útulných restaurací a tavern, kde si můžete vychutnat tradiční albánská jídla a pokrmy.

Jednou z nejlepších věcí, které dělat v Himare, je procházka po malebné pobřežní promenádě a obdivovat krásu okolní krajiny. Můžete si také užít západ slunce na pláži a pozorovat, jak slunce klesá za horizont.

V Himare se nachází také několik malých trhů a obchodů, kde můžete zakoupit suvenýry a místní produkty. Albánie je známá pro své vysoce kvalitní ručně vyráběné produkty, jako jsou keramika, šperky a textilie.

Pokud hledáte destinaci pro letní dovolenou, která nabízí kombinaci nádherných pláž, fascinující historie a krásnou přírodu, Himara v Albánii je skvělou volbou. Toto malebné město vás okouzlí svou pohostinností, krásou a bohatou kulturou. Zažijte jedinečnou dovolenou v Himare a odvezte si domů nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Himara


1. Jak se dostat z Tirany do Himary?
Odpověď: Nejjednodušší způsob je cestovat autobusem nebo autem po dálnici A2 směrem na jih. Himara se nachází asi 220 km od Tirany a jízda trvá přibližně 4 až 5 hodin.

2. Koho najdu v Himarě?
Odpověď: Himara je přímořské město v jihozápadní Albánii a je turisticky oblíbené. Najdete zde různé pláže, hotely, restaurace, kavárny a obchody. Také je známý svými historickými památkami, jako je pevnost Himara Castle.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Himary?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Himary je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a moře je vhodné ke koupání. V těchto měsících se také koná mnoho festivalů a kulturních akcí.

4. Jaké jsou nejlepší pláže v Himarě?
Odpověď: V Himarě najdete několik krásných pláží. Mezi nejpopulárnější patří Potam, Livadhi, Spile, Llamani a Jale. Všechny tyto pláže nabízejí jemný písek, čistou vodu a výhledy na úchvatné pobřeží.

5. Jaká je místní kuchyně v Himarě?
Odpověď: Místní kuchyně v Himarě je ovlivněna středomořskou kuchyní s typickými albánskými prvky. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody, olivový olej, sýr feta, zeleninové saláty a tradiční albánské pokrmy, jako je bakllava (dort s ořechovou náplní) a byrek (plněný listový těsto).

6. Existují v Himare nějaké historické památky?
Odpověď: Ano, v Himare se nachází historická pevnost Himara Castle, která byla postavena ve 13. století. Tato pevnost nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Kromě pevnosti můžete také navštívit starou část města s úzkými uličkami a tradičními domy.

7. Jaké další aktivity mohu podniknout v Himare?
Odpověď: V Himare si můžete užít různé aktivity, jako je potápění, plavání, šnorchlování, turistiku a procházky po přírodě. Můžete také navštívit nedaleké pláže a malebná pobřežní městečka, jako je Saranda a Ksamil.


Letenka Albánie Himara


Albánie Himara: Klenot na pobřeží Jónského moře

Albánie je země bohatá na krásnou přírodu, bohatou historii a pohostinné obyvatele. Jedním z nejmalebnějších a nejatraktivnějších míst této země je Himara, malebné pobřežní město na jihovýchodě Albánie, které láká milovníky slunce a moře, romantiky, dobrodružství i historie.

Jedním z nejsnadnějších způsobů, jak se dostat do Himary, je cestovat letecky. Himara má své vlastní letiště, které se nachází jen pár kilometrů od města. Letenky do Himary jsou k dispozici z mnoha evropských měst a díky rostoucí popularitě Albánie jako turistické destinace, je stále snazší nalézt přímé spojení.

Albánie je pověstná svou nádhernou přírodou a Himara není výjimkou. Přímořské město má veškerý potenciál stát se skutečným rájem na pobřeží. Jedinečné písečné pláže, tyrkysové moře a okouzlující skalnaté útesy tvoří nezapomenutelnou scenérii pro odpočinek a relaxaci. Himara si zachovává svůj autentický ráz, ačkoli se stává stále více oblíbenou mezi turisty. Najdete zde mnoho stylových restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality, jako jsou čerstvé ryby a mořské plody.

Historickým centrem Himary je jeho staré město, které je situováno na vrcholku kopce. Jde o jedno z nejlépe zachovalých historických měst v Albánii. Malebné úzké uličky, kamenné domy a venkovní schody tvoří unikátní atmosféru, která vás vtáhne přímo do minulosti. Navštivte zde kostel Himmara, který se datuje až do 13. století, prozkoumejte starobylou pevnost, nebo si jednoduše užívejte krásy historické architektury.

Pro dobrodruhy nabízí Himara také různé možnosti pro outdoorové aktivity. Můžete si například pronajmout kajak nebo se vydat na výlet lodí po pobřeží, abyste si prohlédli skryté zátoky a pláže. Přírodní rezervace Llogara je na dosah ruky a je ideálním místem pro pěší túry a výlety do hor. Odsud si také můžete vychutnat úchvatné výhledy na pobřeží.

Albánie a konkrétně Himara nabízí opravdový klenot na pobřeží Jónského moře. Bez ohledu na to, zda hledáte dovolenou na pláži, kulturní zážitky nebo dobrodružství v přírodě, Himara má všechno. A s přímými lety do této malebné destinace je cestování jednoduché a pohodlné.


Počasí Albánie Himara


Himara je malebné přímořské město ve středomořské Albánii, které se může pyšnit úchvatnou přírodou a svým příjemným středomořským podnebím. Nachází se na jihozápadě Albánie, nedaleko od řeckých hranic, a nabízí svým návštěvníkům krásné pláže, čisté moře a vynikající klima.

Himara je jedním z nejteplejších a nejslunečnějších míst v Albánii. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a v zimě zřídka klesá pod 10 °C. Díky svému polohování na pobřeží Jaderského moře je Himara ovlivňována teplými mořskými proudy, které zajišťují příjemné teploty v průběhu celého roku.

Himara je známá svými dlouhými a písečnými plážemi, které lákají dovolenkové turisty z celého světa. Pláže jsou čisté, s jemným pískem a krásnými tyrkysovými vodami. Díky živým korálovým útesům ve vodě je Himara i skvělým místem pro potápění a šnorchlování. Když se při pobytu v Himarě unavíte od slunění na pláži, můžete se vydat na výlet do blízkého pohoří Llogara, které nabízí nádherný výhled na přilehlé pobřeží a moře.

Himara také nabízí řadu historických památek a zajímavostí pro své návštěvníky. Město je bohaté na zříceniny starověkého města Phoinike, které bylo významným obchodním centrem v dobách antiky. Návštěvníci se mohou projít starobylým přístavem a prozkoumat stopy minulých civilizací.

Pokud hledáte příjemné a slunečné letovisko, které kombinuje nádherné pláže, čisté moře a bohatou historii, stojí za to zvážit Himaru jako svůj cíl. Počasí v této části Albánie je příjemné po celý rok, což z ní dělá ideální destinaci pro letní i zimní dovolenou. Přijeďte a objevte krásy Himary a užijte si dokonalé počasí, které vás zcela uchvátí.


Ubytování Albánie Himara


Albánie je stále ještě neobjevenou perlou v srdci Balkánského poloostrova. Jedním z jejích nejkrásnějších míst je město Himara, ležící na jihu Albánie, na pobřeží Jónského moře. Himara se nachází v národním parku Butrint a je obklopené kopcemi a horami, které společně vytvářejí nezapomenutelnou scenérii.

Pokud hledáte klidné místo, kde si odpočinete od ruchu velkých měst, Himara je ideální volbou. Můžete si užívat krásné pláže, klidné pobřeží a pobyt v malých, příjemných, rodinných hotelech.

V samotném centru Himary se nachází několik menších hotelů, které poskytují ubytování za velmi rozumné ceny. Pokud hledáte něco více luxusního, určitě oceníte některý z hotelů v okolí.

Přestože je Himara poměrně malá, nabízí mnoho akčních sportů, jako je například potápění, windsurfing nebo šnorchlování. Pro milovníky kultury nabízí Himara návštěvu historických památek, jako jsou kostely z 9. století nebo hrad Borz.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v Himare, určitě ochutnejte místní kuchyni, která je známá svými chutnými a plnými jídly. Albánie je mnohem cenově dostupnější než ostatní země v Evropě, takže neváhejte, a dostaňte se do této krásné země co nejdříve.

Celkově lze říci, že pobyt v Himare je dokonalou volbou pro ty, kteří hledají krásné, klidné, a příjemné místo k odpočinku. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, v nádherném koutě Evropy, je Himara tou pravou volbou.


Garantovaná nejnižší cena

98 % spokojených zákazníků

Nejobsáhlejší internetová nabídka letenek

Nejlevnější letenky do celého světa

Levné letenky do celého světa na jednom místě.

Pátrat po letenkách